BEREDSKAPSPRATEN: Nasjonens neste krise blir det mest usannsynlige, et scenario vi ikke har tenkt på. Mye kan gå galt om det ikke handles raskt og resolutt, mener tidligere sjef for Heimevernet, generalmajor Tor-Rune Raabye. Han tror ikke Norge har så godt omdømme i NATO som det politikerne vil ha det til.
Av ERIK HATTREM / post@aldrimer.no
— Hvilke tre gjester ville du ha invitert med på en beredskapsprat over en bedre middag, og hvorfor?
— Sjef Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB . . .
Denne artikkelen er for abonnenter
Bli abonnent og få tilgang til mer innhold og eksklusive artikler!
Årsabonnement: Kr. 1940,-
Årsabonnement veteraner: Kr. 1164,- (NB: Må brukes sammen med rabattkode. Ta kontakt på abonnement@aldrimer.no dersom du ikke har)
Halvårsabonnement: Kr. 1040,-
Kvartalsabonnement: Kr. 539,-
Månedsabonnement: Kr. 199,-
Årsabonnement bedrifter/inst: Kr. 5999,- (inntil fem samtidige brukere)
Årsabonnement biblioteker: Kr. 4999,- (inntil fem samtidige brukere)
Allerede abonnent?
Erik Hattrem
Erik Hattrem er journalist med organisert kriminalitet, sikkerhet og forsvarsstoff som spesialområde. Han har tidligere jobbet for Dagbladet og NRK. Hattrem har dekket organiserte banders virksomhet i Norge, 22.juli-saken, forsvarsstoff og offentlig beredskap, terrorisme og utenriksstoff fra konfliktområder.